Dee Sailing Club
Small Cats & Mono Hulls - Autumn Series 2004

Preliminary Results

Sailed: 18  Discards: 5  Ratings: PY

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 R8 R9 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 R19 R20 R21 R22 R23 R24 Points
1 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 1 1 1 DNC DNC DNC DNC DNC   DNC DNC   DNC 6 1       DNC 3 2 4 3   94.0
2 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC DNC DNC 2 1 DNC 4 4   2 DSQ   2 1 DNC       DNC DNC DNC DNF DNC   98.0
3 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 OOD OOD OOD DNC DNC DNC DNC DNC   DNC DNC   4 4 DNC       1 1 DNC DNC DNC   153.4
4 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC DNC DNC DNC DNC DNC 5 5   DNC DNC   5 5 2       DNC DNC DNC DNF DNC   156.0
5 2   Dart 16 2170     865 DNC DNC DNC DNC DNC DNC 1 1   DNS DSQ   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC DNC DNC   169.0
6 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC DNC DNC 1 DSQ DNS DNC DNC   DNC DNC   DNC 3 DNC       DNC DNC DNC DNC DNC   171.0
7 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 3 DNC DNC DNC DNC DNC 3 3   DNC DNC   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC 1 DNC   172.0
8 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNF 2 DNC DNC DNC DNC DNC DNC   DNC DNC   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC 2 1   173.0
8 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 2 DNF DNC DNC DNC DNC DNC DNC   DNC DNC   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC 3 2   173.0
10 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC DNC DNC OOD OOD OOD 6 2   DNF DNC   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC DNC DNC   178.1
11 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC   1 DNC   DNC DNC DNC       DNC 2 1 DNC DNC   184.0
12 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC DNC DNC 3 2 DNS DNC DNC   DNC DNC   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC DNC DNC   186.0
13 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC   DNC DNC   1 2 DNC       DNC DNC DNC DNC DNC   201.0
14 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC DNC DNC DNC DNC DNC 2 6   DNC DNC   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC DNC DNC   206.0
15 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC   DNC DNC   3 DNC DNC       DNC DNC DNC DNF DNC   209.0
15 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNF DNC DNC DNF DNC DNC DNC DNC   DNC DNC   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC DNC DNC   209.0
17 10   Contender   James Miller   995 DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC DNC   DNC DNC   DNC DNC DNC       DNC DNC DNC DNF DNC   224.0















R1

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Elapsed Points
1 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 00:65:14 1.0
2 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 00:66:11 2.0
3 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 00:60:03 3.0
4 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNF 6.0
4 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNF 6.0
6 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 OOD 11.8
7 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
7 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
7 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
7 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
7 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
7 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
7 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
7 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
7 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
7 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
7 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R2

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 1 1.0
2 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 2 2.0
3 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNF 4.0
4 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 OOD 11.8
5 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
5 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
5 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
5 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
5 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
5 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
5 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
5 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
5 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
5 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
5 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
5 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
5 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R3

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 1 1.0
2 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 OOD 11.8
3 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
3 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
3 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
3 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
3 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
3 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
3 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
3 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
3 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
3 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
3 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
3 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
3 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
3 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
3 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R4

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Elapsed Points
1 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 00:22:26 1.0
2 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 00:27:53 2.0
3 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 00:38:30 3.0
4 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNF 5.0
5 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 OOD 13.7
6 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
6 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
6 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
6 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
6 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
6 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
6 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
6 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
6 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
6 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
6 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
6 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R5

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 1 1.0
2 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 2 2.0
3 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DSQ 4.0
4 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 OOD 13.7
5 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
5 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
5 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
5 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
5 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
5 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
5 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
5 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
5 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
5 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
5 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
5 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
5 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R6

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNS 1.0
1 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNS 1.0
3 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 OOD 13.7
4 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
4 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
4 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
4 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
4 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
4 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
4 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
4 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
4 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
4 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
4 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
4 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
4 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
4 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R7

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Elapsed Points
1 2   Dart 16 2170     865 00:09:15 1.0
2 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 00:10:08 2.0
3 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 00:10:05 3.0
4 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 00:13:15 4.0
5 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 00:15:05 5.0
6 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 00:13:18 6.0
7 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
7 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
7 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
7 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
7 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
7 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
7 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
7 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
7 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
7 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
7 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R8

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Elapsed Points
1 2   Dart 16 2170     865 00:33:18 1.0
2 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 00:40:42 2.0
3 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 00:40:54 3.0
4 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 00:44:10 4.0
5 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 00:48:22 5.0
6 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 00:47:39 6.0
7 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
7 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
7 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
7 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
7 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
7 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
7 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
7 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
7 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
7 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
7 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R10

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 1 1.0
2 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 2 2.0
3 2   Dart 16 2170     865 DNS 3.0
3 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNF 3.0
5 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
5 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
5 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
5 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
5 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
5 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
5 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
5 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
5 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
5 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
5 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
5 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
5 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R11

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DSQ 2.0
1 2   Dart 16 2170     865 DSQ 2.0
3 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
3 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
3 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
3 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
3 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
3 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
3 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
3 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
3 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
3 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
3 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
3 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
3 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
3 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
3 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R13

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 1 1.0
2 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 2 2.0
3 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 3 3.0
4 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 4 4.0
5 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 5 5.0
6 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
6 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
6 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
6 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
6 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
6 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
6 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
6 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
6 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
6 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
6 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
6 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R14

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 1 1.0
2 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 2 2.0
3 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 3 3.0
4 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 4 4.0
5 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 5 5.0
6 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 6 6.0
7 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
7 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
7 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
7 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
7 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
7 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
7 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
7 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
7 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
7 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
7 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R15

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 1 1.0
2 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 2 2.0
3 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
3 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
3 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
3 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
3 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
3 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
3 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
3 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
3 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
3 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
3 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
3 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
3 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
3 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
3 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R19

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Fin Pos Points
1 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 1 1.0
2 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 DNC 18.0
2 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
2 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
2 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
2 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
2 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
2 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
2 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
2 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
2 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
2 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
2 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
2 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
2 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
2 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
2 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R20

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Elapsed Points
1 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 00:26:34 1.0
2 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 00:31:17 2.0
3 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 00:34:34 3.0
4 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
4 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
4 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
4 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
4 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
4 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
4 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
4 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
4 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
4 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
4 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
4 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
4 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
4 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R21

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Elapsed Points
1 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 00:43:05 1.0
2 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 00:59:33 2.0
3 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
3 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
3 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
3 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
3 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
3 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
3 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 DNC 18.0
3 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 DNC 18.0
3 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
3 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
3 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
3 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
3 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
3 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
3 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

R22

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Elapsed Points
1 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 00:36:40 1.0
2 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 00:54:07 2.0
3 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 00:54:49 3.0
4 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 00:57:46 4.0
5 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNF 8.0
5 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNF 8.0
5 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNF 8.0
5 10   Contender   James Miller   995 DNF 8.0
9 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
9 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
9 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
9 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
9 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
9 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
9 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
9 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
9 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0

R23

Pos Fleet Pos Boat Name Class Sail No Helm Crew PY Elapsed Points
1 4   Wayfarer 7265 Quentin Jones   1099 00:31:24 1.0
2 5   Laser 179371 Peter Jones   1078 00:35:49 2.0
3 1 Dictator Wayfarer 6217 Steve Scott & Graham Jo 1099 00:40:27 3.0
4 1 Hope Dart 16 2169 Paul Oliver Jonathan Harris 865 DNC 18.0
4 2 Seventh Wave Laser EPS 135 Simon Bates   1013 DNC 18.0
4 3 IC Waters Canoe (int) K198 Graeme Nicholson   919 DNC 18.0
4 2   Dart 16 2170     865 DNC 18.0
4 3 Faith Dart 16 2168 Nick Brown Richard Peck 865 DNC 18.0
4 4 Skip Prindle 16 8709 Brigid Davidson Barbara Carrier 804 DNC 18.0
4 5 Banana Split Prindle 16   Kate Spark Mark Emptage 804 DNC 18.0
4 6   Laser 91220 Jamie Bentham   1078 DNC 18.0
4 7 Pork Scratching Express K299 Steve Scott Jo 1135 DNC 18.0
4 6   Dart 16 2447 Rob Lucking Simon Lucking 865 DNC 18.0
4 7   Dart 16 2706 Paul Fear Anthony Fear 865 DNC 18.0
4 8 Katie Canoe (int) K158 Tony Marston   919 DNC 18.0
4 9 Thumper Laser 26992 Oliver Jones   1078 DNC 18.0
4 10   Contender   James Miller   995 DNC 18.0

www.dee-sc.co.uk
GJNICH@hotmail.com
Sailwave Scoring Software 1.48
www.sailwave.com
www.dee-sc.co.uk
GJNICH@hotmail.com